Blog

Technologie 5 najnowocześniejszych technologii, które zmienią świat w 2021 roku

5 najnowocześniejszych technologii, które zmienią świat w 2021 roku

Technologia rozwija się w błyskawicznym tempie od czasu pojawienia się komputerów. Sprawia, że ​​życie ludzi jest lepsze i pomaga załatwić sprawę w mniej niż kilka minut. Ale w tym roku wiele się zmieniło w wyniku pandemii COVID-19. Aplikacje do dostarczania artykułów spożywczych odnotowują ogromny popyt na zamówienia. Kursy online stały się nową normą. Ale technologia będzie się rozwijać bez względu na wszystko, może takie chwile dodają jej energii, ale i tak pójdzie dalej.

Uczenie się nowych rzeczy jest istotną częścią naszego życia, więc nie powinniśmy bać się poznawania nowych technologii. Jeśli tego nie zrobimy, zostaniemy wyrzuceni z konkursu. Ponieważ technologia wciąż ewoluuje, będziesz musiał także nauczyć się nowych umiejętności, aby otworzyć mnóstwo możliwości zarobkowych.

Sporządziłem listę 5 przełomowych technologii, które zmienią świat w 2021 roku:

1. Blockhain.

Większość ludzi kojarzy blockchain z kryptowalutami, takimi jak bitcoiny i altcoiny, ale algorytm, którego używa blockchain, można wykorzystać na wiele innych sposobów. Mówiąc najprościej, blockchain to publiczna księga, w której można dodawać dane i niczego nie edytować; właśnie dlatego jest tak niezawodny. Kiedy ludzie nie mogą go edytować, staje się bezpieczniejszy. Blockchainy działają również na zasadzie konsensusu, co uniemożliwia ich zmianę przez pojedynczą osobę.

Wielu znanych multimiliarderów, takich jak Bill Gates i Elon Musk, otwarcie wspierało blockchain i pokazało swoje intencje we wdrażaniu blockchain w swoich branżach. Jeśli fascynuje Cię blockchain, możesz rozpocząć karierę w tej lukratywnej technologii, ale najpierw musisz mieć podstawową wiedzę na temat języków programowania.

2. Cyberbezpieczeństwo.

Mógłbym o tym mówić godzinami, ponieważ sam jestem ekspertem od cyberbezpieczeństwa. To jest coś, co moim zdaniem każdy powinien się nauczyć. W erze cyfrowej prywatność to nie żart. Hakerzy tylko czekają na swoją szansę włamania się do twojego komputera i kradzieży twoich poufnych danych. Może nie wygląda na wschodzącą technologię, ale ma duży potencjał na przyszłość.

3. Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe.

Sztuczna inteligencja wzbudziła ostatnio duże zainteresowanie i okazała się jedną z najlepszych technologii do nauki. Dziś sztuczną inteligencję możemy zobaczyć w niemal każdym smartfonie. Asystent Google to świetny przykład sztucznej inteligencji. Uczenie maszynowe to część sztucznej inteligencji, która jest również wykorzystywana w wielu branżach.

4. Internet rzeczy (IoT).

Kolejną niesamowitą technologią jest Internet Rzeczy. Oznacza to urządzenia połączone przez Internet. Dobrymi przykładami są smartwatche, inteligentne żarówki itp. Według raportu Forecasts w 2030 r. będzie ponad 50 miliardów Internetu Rzeczy. Eksperci twierdzą, że nadejdzie czas, kiedy każde urządzenie będzie podłączone do Internetu, dlatego nauka podstaw cyberbezpieczeństwa będzie kluczowa.

5. Połączenia 5G.

Po pokonaniu kilku przeszkód branża telekomunikacyjna planuje wprowadzić 5G. Technologia 5G nada Internetowi rzeczy nową definicję. Dawno minęły czasy 3g i 4g, kiedy tylko dzięki nim mogliśmy uzyskać dostęp do Internetu z dobrą prędkością. Szybkość 5G będzie oszałamiająca, ponieważ raporty twierdzą, że prędkość 5g będzie bardzo szybka i powinna przekraczać ponad 10 GB / s. 5g nie tylko zapewni prędkość, ale także pomoże zwykłemu człowiekowi na kilka sposobów.

Końcowe przemyślenia

Aby przetrwać w szybko zmieniającym się świecie, trzeba umieć dostosować się do nowych technologii. Nauka nowych technologii ułatwia życie, ale także otwiera drogi do nowych źródeł dochodu. Jako specjalista ds. cyberbezpieczeństwa mogę Cię zapewnić, że poznanie wszystkich wyżej wymienionych technologii z pewnością bardzo Ci pomoże w przyszłości.

Zostaw komentarz